Köpekler bilindiği üzere sahipleri ile oyun oynamayı çok sever. Oyun onlar için hem egzersiz olurken hemde sizin ile olan dostluğunun pekişmesi için mükemmel bir fırsattır. Peki bu eğlenceli anlarda kullanılan köpek oyuncakları nasıl olmalıdır ?

Her şeyden önce dikkat edilmesi gereken şey dostunuza verdiğiniz oyuncağın yutamayacağı boyutlarda olması gerektiğidir. Aksi durumda hem boğulma riski hemde bağırsaklar için tehlike arz edebilir. Yakala getir oyunlarında kullanılan tenis topu, frizbi, diş ipi ve ses çıkaran uygun ölçülerdeki oyuncaklar hem dostunuz hemde sizin için oldukça eğlenceli olacaktır. Ancak çok sert olan oyuncaklar ile yakala getir oyunları oynanmamalıdır. Çünkü köpeğinizin dişlerine zarar verebilir.

Bazı köpekler doldurulmuş oyuncaklardan hoşlanır. Bu oyuncağa arkadaşı gibi davranacak yanında taşıyacaktır. Çamaşır makinesinde yıkanabilen oyuncaklar idealdir. Ancak bu oyuncaklar dağılmaya başladığında yenisi ile değiştirilmelidir.

Köpeğinizin sevdiği oyuncaklara olan ilgisini arttırmak için zaman zaman onun bulması adına oyuncağı saklayabilirsiniz. Bu onu şaşırtacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir